“BOĞAZİÇİ”: BİZ BU FİLMİ DAHA ÖNCE İZLEDİK

8 Mayıs Cumartesi 2021
  

08.02.2021 –Demokrat Kocaeli Gazetesi

Ülkemizin güzîde üniversitelerinden biri olan Boğaziçi Üniversitesi’nin kıymetli öğrencilerinin protesto hakkı mevcut mudur? Tabi ki, evet. Peki, teröristlerin böyle bir hakkı var mıdır? Bu ayrımı yapmazsak meselenin içinden çıkamayız.
Rektör ataması Boğaziçi öğrencilerinin %80’inin umurunda değil. Çünkü eylem yapanların %80’ı öğrenci bile değil. Sorun rektörün misyonu…

Rektör odasının işgal etmek isteyip gözaltına alınan 159 şüpheliden sadece 7 tanesi öğrenci. 79’unun DHKPC, MLKP, THKP, PKK terör örgütleriyle bağı olduğu ortaya çıktı.

16.000 öğrenciye sahip bu güzide okulun, olaylara karışmış toplam öğrenci sayısı 55…

Öğrenci olmayıp olaylara karışan 456 kişi DHKP-C, PKK, MLKP mensubu. Konu dün ağaç değildi, bugün rektör değil. Bilmem anlatabildim mi?

Bir video izledim sosyal medyada, üniversitenin bazı talebeleri şu mesajı vermiş : “Öğrencilerin kimlikleri üzerinden şeytanlaştırılmasını ve tutuklanmasını kabul etmiyoruz.”

Buradaki kasıt LGBT ise, orada biraz durun. LGBT bir sapkınlıktır ve bunun reklamını yapmak bu topraklarını ruhuna ihanettir.

Kıblemiz Kâbe’ye yaptıkları saygısızlığı eylem hakkı olarak mı görelim? Bu densizlik karşısında sosyal medyadan tepki gösteren bazı arkadaşlarınızı, onlar gibi düşünmeyen öğrencilerin fişlemesi ne aciz bir yöntemdir. O listede olan arkadaşlarınız, bunu bir şeref olarak atfetmektedir.

Reis-i Cumhur, kanunların kendisine verdiği yetki ile daha önce aynı okuldan mezun olmuş, özgeçmişi ile göz dolduran bir akademisyen abinizi rektör olarak atadı.

Melih bey, yönetim uzmanı ve daha önce siyasete ilgi duymuş. Yönetim uzmanı olan bir kişinin siyasetle ilgi duymasına tepki vermek nasıl bir aymazlıktır.

BELEDİYE BAŞKANLARININ GÜNDEMLERİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 15 Şubat 2019’da katıldığı bir televizyon programında “Belediye Başkanları siyaset yapmamalı. Ben işime bakacağım. Hizmetlerimle görünür olacağım.” demişti.

Ne değişti ki, Prof. Dr. Melih Bulu’yu istifaya çağırdı.

Kezâ, Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medyadan yaptığı açıklamalar. Rektör neden istifa etsin Sayın İmamoğlu? Daha yönetmeye başlamadı ki? Başarı-başarısızlık notu henüz olmayan bir kişi neden görevi bıraksın?

“Üniversiteye siyaset sokmayın.” Peki, Canan Kaftancıoğlu CHP İstanbul il başkanı değil mi? O zaman ne işi var Boğaziçi Üniversitesi’nde? O siyasetçi değil mi?

1960 model darbe hayali kurup öğrencilerin arkasına saklananlar yine sobelendiniz. Hadi çıkın oradan…

Bugün rektörü istemeyenlerin; yarın, Valiyi istemiyoruz, Emniyet Müdürünü istemiyoruz, demeyeceklerinin garantisi var mı?

“Ferman devletin, üniversiteler bizimdir” diye slogan atan arkadaşlara şu soruyu soruyorum; bu sloganları KOÇ ya da SABANCI Üniversitelerinin kampüs bahçelerinde atabilirler mi? Biraz gerçekçi olalım lütfen…

SON SÖZ: Ben Sayın Erdoğan’a istediği yere istediği atamayı yapabilmesi için oy verdim. Nokta.  • Bu sayfayı paylaşabilirsinizKöşe Yazılarım

 Tümünü Gör

MURAT YILMAZ
mrtylmz.com

© Tüm hakları saklıdır